ZVANI VAI RAKSTI UN SAŅEM ATBALSTU

Sociālais dienests ir apkopojis Latvijā pieejamos, galvenos uzticības un konsultatīvos tālruņus, kur zvanot, iedzīvotāji var saņemt psihoemocionālo atbalstu, kā arī praktiskus ieteikumus kā rīkoties konkrētā situācijā.

25661991 BRĪVPRĀTĪGO PALĪDZĪBAS KUSTĪBA #PALIEC MĀJĀS COVID-19 KRĪZES MAZINĀŠANAI PALĪDZĪBAS TĀLRUNIS. Darba laiks: Visu diennakti; Valodas: latviešu, krievu, angļu.

 

→ Ārkārtējās situācijas laikā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija īpaši aicina bērnus un vecākus izmantot Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 piedāvāto bezmaksas psiholoģisko palīdzību, kas ir pieejama visu diennakti.

 

  • Tiešsaistes konsultācijas jeb čats darbojas darba dienās no plkst. 12:00 – 20:00, tas ir bezmaksas un anonīms (meklē čata lodziņu iestādes mājaslapas www.bti.gov.lv labajā apakšējā stūrī);

 

  • Ņemot vērā, ka vājdzirdīgajiem un nedzirdīgajiem bērniem ir ierobežotas saziņas iespējas, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta Uzticības tālrunis 116111 nodrošina iespēju saņemt psiholoģisku atbalstu ar e-konsultācijas starpniecību, rakstot vēstuli uz e-pasta adresi uzticibaspasts116111@bti.gov.lv vai arī uzdodot jautājumu, izmantojot saiti inspekcijas mājas lapā http://www.bti.gov.lv/lat/lietotaju_ertibam/uzdod_jautajumu

 

→ Krīžu un konsultāciju centrs “SKALBES” 67222922 vai 27722292. Ja nav iespējams sazvanīt Krīzes tālruni, lūdzu zvaniet atkārtoti pēc 20-30 minūtēm. “SKALBES” darbības sfērā ietilpst telefonisku un privātu konsultāciju sniegšana cilvēkiem, kas atrodas riska grupā, depresijā, cilvēkiem ar pašnāvnieciskām tieksmēm, cilvēkiem, kas izjūt vientulību, tuvinieka zaudējumu sāpes, slimo ar bulīmiju, ir atkarīgi no alkohola, narkotiskajām vielām, kam ir nestabila situācija ģimenē vai rados.

 

→ Atbalsta tālrunis un čats noziegumos cietušajiem – 116006.

 

→ Anonīmo alkoholiķu (AA) uzticības telefons 27333523, e-pasts aa@aa.org.lv

 

→ Zvanot uz diennakts uzticības tālruni cilvēku tirdzniecības mazināšanai (+371) 28612120, ikviens var saņemt informāciju par nepieciešamo rīcību konkrētajā situācijā un izmantot to kā vienu no resursiem, ja ir nepieciešama palīdzība cilvēku tirdzniecības gadījumos Latvijā vai ārvalstīs. Šeit vari saņemt 24/7 bezmaksas konsultācijas (“Patvērums Drošā māja”).