VISPASAULES TUBERKULOZES DIENAI VELTĪTS SEMINĀRS KULDĪGĀ

Kopš 1982.gada katru gadu 24.martā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena, lai pievērstu sabiedrības uzmanību un veicinātu zināšanas par tuberkulozes profilakses pasākumiem, savlaicīgu atklāšanu un ārstēšanas iespējām.

Latvijas Tuberkulozes fonda dibinātājs Jānis Leimans  atzīst un uzsver, ka:  „No inficēšanās ar tuberkulozi un riska saslimt ar to nav pasargāts neviens – kā bagāts, tā nabags! Tuberkuloze ir ārstējama infekcijas slimība, kas mūsu valstī – Latvijā tiek veikta bez maksas. Latvijas Tuberkulozes fonds ar savu darbu apmācības jomā sabiedrības izglītošanā, starptautiskā sadarbībā atbalsta un risina tuberkulozes apkarošanu mūsu valstī un aiz tās robežām. Uzvarēt tuberkulozi – šo „nāves kapteini” – mēs varēsim tikai kopīgiem spēkiem!”

Vispasaules tuberkulozes dienas ietvaros Kuldīgas novada p/a “Sociālais dienests” Dzirnavu ielā 9, 18. martā pl. 10:00 norisināsies informatīvs seminārs “Tuberkuloze – patiesība un mīti”. Seminārā tiks skatītas tādas tēmas kā:

  • kas ir tuberkuloze;
  • kā tuberkuloze izplatās;
  • kā norit tuberkulozes ārstēšana Latvijā;
  • kā sevi pasargāt no inficēšanās riska, u.c.

Semināru vadīs Dienas centra atkarīgām personām un personām, kas atriezušās no ieslodzījuma vietām vadītāja, sociālā rehabilitētāja Lelde Rozevska.

Infografikas:

TUBERKULOZE

tuberkuloze_pdf