ATKALREDZĒŠANĀS PRIEKS VIENO JAUNIEŠUS, KURI VASARĀ DEVĀS UZ NOMETNI VĀCIJĀ

Kā jau iepriekš vēstījām, 15. jūlijā  ceļā ar prāmi uz Vāciju devās 18 jaunieši gan no Kuldīgas, gan arī no Ventspils novada, lai piedalītos  Vācijas Policijas asociācijas (International Police Association IPA) rīkotajā vasaras nometnē Latvijas bērniem.

Pavasarī Latvijas Samariešu apvienība sadarbībā ar Kuldīgas un Ventspils novada sociālo dienestu speciālistiem apzināja ģimenes, kurās ir bērni, kuri būtu pelnījuši apmeklēt šādu nometni, bet ģimene finansiāli vai kā citādi nespēj to atļauties. Šādu iespēju bērniem sagādājusi Vācijas Policijas asociācija (International Police Association IPA), kas jau daudzus gadus atbalsta Latvijas bērnus un organizē brīvdienu nometnes Vācijā. dscf5411

 

Nometnē pavadīto laiku visi jaunieši vērtē ļoti pozitīvi un atzīst, ka labprāt vēlreiz turp dotos, ja vien būtu tāda iespēja. Daži no bērniem nometnes laikā iemācījās peldēt, apguva un izpildīja riteņbraukšanas eksāmena praktisko daļu par to saņemot apliecības. Bērniem bija iespēja izmēģināt šķēršļu joslu brīvā dabā, kur saņēma atzinību no policijas pārstāvjiem par bērnu fizisko sagatavotību. Bērni nometnes laikā uzzināja daudz jauna par policistu darbu un profesiju Vācijā. Daži vēlāk izteica vēlmi mācīties par policistiem.

Lielu prieku bērniem sagādāja atrakciju parka apmeklējums, savvaļas zirgu parks, 13697255_313313769056839_3167092533468786380_npārgājiens, braucieni ar policijas autobusiņiem, fotografēšanās policijas automašīnās. Brīvajā laikā tika spēlētas dažādas spēles, rakstīti spoku stāsti un vēlāk tie atdzīvināti uzvedumos. Bērni ar lielāko prieku kopīgi dziedāja latviešu tautas dziesmas un vienu no uzvedumiem ar tulka palīdzību parādīja arī policijas pārstāvjiem, kuri atzinīgi novērtēja bērnu sniegtos priekšnesumus.

Vasara ir pagājusi, arī nometne ir noslēgusies, taču tur pavadītais laiks visiem asociējas ar spilgtiem iespaidiem un  jauniem draugiem. Šī iemesla dēļ Kuldīgas novada pašvaldības aģentūra “Sociālais dienests” šī gada 9. septembrī organizēja kopīgu tikšanos Kuldīgas un Ventspils novada bērniem, kuri jūlijā ciemojās Vācijas pilsētā Selm. img_3228Tikšanās laikā Kuldīgā bērniem bija iespēja kopīgi skatīties bildes un kavēties atmiņās par kopīgi pavadīto laiku Policijas akadēmijā. img_3229Tikšanās brīdis bija emocionāls un priekpilns ikvienam klātesošajam.

Atkalredzēšanās prieks bija redzams katra nometnes dalībnieka sejā un foto galeriju skatīšanās jauniešos izsauca priecīgas un neviltotas emocijas. Liels paldies Ventspils novada sociālajam dienestam par iespēju atvest bērnus uz tikšanos Kuldīgā, kā arī vecākiem, kuri bija atbraukuši līdzi saviem bērniem.

Raksta autore: Agnese Inapša, “Sociālā atbalsta – resursu centrs”

vadītāja/sociālā darbiniece

Foto: no nometnes organizatoru personīgā arhīva