SOCIĀLAIS DIENESTS AICINA APMEKLĒT SEMINĀRU “Tuberkuloze – patiesība un mīti”

Kuldīgas novada p/a “Sociālais dienests” arī šogad pasaules tuberkulozes dienas ietvaros rīko informatīvu semināru „Tuberkuloze – patiesība un mīti”. 

 

Informatīvais seminārs norisināsies 31. martā plkst. 10:00 “Sociālā atbalsta – resursu centrs”, Liepājas ielā 37 ((ieeja no sētas puses, 1. stāvā).

 


Galvenās semināra tēmas:

Kas ir Tuberkuloze;

Kā tuberkuloze izplatās;

Kā norit tuberkulozes ārstēšana Latvijā;

Kā sevi pasargāt no inficēšanās ar tuberkulozi.


 

Tuberkulozes dienas simbols – balta margrietiņa, simbols – brīvprātīgai līdzekļu vākšanai tuberkulozes apkarošanai visā pasaulē.
Baltās puķes dienā (parasti pavasara svētdienā) pret ziedojumiem iegūto baltās margrietiņas ziedu (papīra) piesprauž pie apģērba, grezno automašīnu, ievieto veikala skatlogā utt. Rīgā pirmo baltās puķes dienu sarīkoja 1912. gadā Vidzemes tuberkulozes apkarošanas biedrība. Sākoties Pirmajam Pasaules karam, Vidzemes tuberkulozes apkarošanas biedrības darbība tika pārtraukta, bet tās pakļautībā esošā tuberkulozes sanatorija ”Biķernieki” nodota Sarkanā Krusta rīcībā. Latvijas tuberkulozes apkarošas biedrību nodibināja 1923.gadā. No 1924.gada maijā tā rīkoja Baltās puķes dienu visā Latvijā. Par tās norisi bija atbildīga Latvijas tuberkulozes apkarošanas biedrības priekšsēdētāja Elza Klaustiņa. Biedrība organizēja mantu un naudas loterijas, labdarības tirdziņus, laimes akas, koncertus, teātra izrādes, priekšlasījumus, izdeva greznuma telegrammas, speciālas pastmarkas, sērkociņu kastīšu etiķetes.
Latvijas tuberkulozes apkarošanas biedrība pastāvēja līdz 1937. gadam, kad izveidoja veselības veicināšanas biedrību, kuras ietvaros tā turpināja darbu kā Tuberkulozes apkarošanas sekcija līdz 1940. gada jūnijam. Latvijas tuberkulozes apkarošanas biedrība atjaunota 1993. gadā.

 

Informāciju ievietoja: Vineta Brūdere-Sedliņa