SOCIĀLĀ DIENESTA RĪKOTAJĀ VASARAS NOMETNĒ “MANS MANTOJUMS” DALĪBNIEKI IEPAZĪST NOVADU UN TĀ VĒRTĪBAS!

Kuldīgas novada p/a “Sociālais dienests” jau trešo gadu organizēja vasaras nometni bērniem no trūcīgajām un maznodrošinātajām ģimenēm “Mans mantojums”. Kā jau iepriekšējos gados, arī šogad nometnē piedalīties vēlējās krietns dalībnieku skaits. Šogad nometne norisinājās no 1. līdz 12. augustam Kuldīgas novada p/a „Sociālais dienests” Dienas centra telpās Liepājas iela 8, Kuldīgā. Nometnē piedalījās 15 bērni vecumā no 10 līdz 13 gadiem.

Nometni “Mans mantojums” vadīja sociālā darbiniece Daiga Zemke un viņai asistēja biologs Ritvars Rekmanis, kā arī radoši palīdzēja Dienas centra vadītāja Lelde Rozevska.

Šī gada nometne bija liels izaicinājums gan dalībniekiem, gan pašiem nometnes vadītājiem, jo lielākās un radošākās aktivitātes notika dodoties ceļojumā ar divriteņiem. Pirms došanās piedzīvojumos, bērniem bija jāiemācās ceļa satiksmes noteikumi, jāiemācās lasīt un orientēties kartē.  Garie pārbaraucieni ar velosopēdiem katram dalībniekam bija kā tāds fiziskās izturības tests.

Garākais pārbrauciens norisinājās uz viesu namu „Mazsālijas” Snēpeles pagastā, kur dalībnieki kopā ar ežuku Žuku img_9490gatavoja karameles, iepazina dažādus dabas procesus un gadalaika ritējumu, viesojās briežu dārzā un apciemoja mežacūkas Ansi un Grietu, kā arī ciemojās lauku mājās „Krauļi”, kur iepazina īstas lauku sētas dzīvi un tās iemītniekus. Kopējais brauciena garums bija 24 km, kuru nometnes dalībnieki pieveica godam spītējot laika apstākļiem un grūtajam ceļam.

Otrs garākais brauciens bija uz Skudru tīreli (18 km), kur dalībnieki uzzināja kā purvs veidojas un kādi ir to veidi. Iepazina purva uzbūvi, iemītniekus un augus, to starp Latvijā img_9412augošo kukaiņēdāju augu raseni un citus aizsargājamu augus, kukaiņus un dzīvniekus.

Nometnes dalībnieki viesojās arī Riežupes smilšu alās, Pelču pilī un zivju audzētavā „Pelči”, Jūrkalnē un Rīvas upes dabas takā. Padurē apskatīja Sarkanās sienas un Māmuļas alu Ventas krastā, uzzināja, kas ir keramika, klausījās par uzņēmuma „Padures Keramika” vēsturi un veidoja savas veiksmes medaļas.  Dendrārijā „Saules kalni” iepazina vietējos un arī Latvijā audzējamus svešzemju kokus, krūmus un citus augus.

Virtuves studijā „Kurava” dalībnieki gatavoja pamatēdienus – krāsnī ceptus kartupeļus ar svaigiem salātiem no mūsu pašu dārzos augošiem dārzeņiem.  Paši mācījās gatavot majonēzi un tomātu mērci un gardu saldo ēdienu – bezē cepumus, kā pagatavošanai  izmantoja dabisko pārtikas krāsu (biešu sulu)  un putukrējumu.

Nometnes dalībnieku un pedagogu vārdā vēlamies teikt lielu paldies par interesantu, sirsnīgu un mīļu uzņemšanu visās mūsu viesošanās vietās.

→ Vairāk foto galerijā http://socialais.kuldiga.lv/gallery/sociala-dienesta-rikota-vasaras-nometne-mans-mantojums-2016-gada-vasara/

Teksts: Lelde Rozevska

Foto: no nometnes rīkotāju personīgā arhīva