“SARGEŅĢELIS” – ATBALSTS VECĀKIEM

Nodibinājums “Centrs Dardedze” projektā “Vardarbības pret bērnu novēršana Latvijas lauku apvidos” ar “Kids First Foundation” no oktobra veic apmācības  Kuldīgas un Kandavas novada sociālajiem darbiniekiem. Laika periodā no 2016. gada oktobra līdz 2017. gada jūnijam projektā abās pašvaldībās ir paredzētas apmācības  programmas “Sargeņģelis” grupu vadīšanā 8 sociālajiem darbiniekiem, kā arī minētās programmas ieviešana un īstenošana Kuldīgas un Kandavas novadā.

Atbalsta grupas “Sargenģelis” mērķis ir palīdzēt jaunajām ģimenēm, kurās māmiņas un tēti ir no bērnu namiem, kā arī ģimenēm, kuras atrodas augsta sociālā riska situācijā un audzina mazuli no dzimšanas līdz diviem gadiem.

Kad ģimenē ienāk bērns, nekas vairs nav tā kā agrāk. Vēl sarežģītāk, ja grūtniecība nebija plānota un trūkst līdzcilvēku atbalsta gan grūtniecības laikā, gan bērniņam piedzimstot. Jaunie vecāki, kuri nav pietiekami izjutuši ģimenes siltumu un vecāku mīlestību, nereti nespēj audzināt savus bērnus un veidot stabilu un saticīgu ģimeni. Viņiem trūkst informācijas, zināšanu un prasmju bērna kopšanā, izpratnes par mazuļa vajadzībām, kā arī par izjūtām, kas notiek ar viņiem pašiem.

“Centrs Dardedze” sociālā darbiniece Juta Bumbiere, kura pati vada “Sargeņģelis” grupas vecākiem saka, ka dalība grupu nodarbībās vecākiem ļauj satikties vienam ar otru, dalīties pieredzē un pats galvenais – būt kopā ar savu bērnu. Uz grupām vecāki nāk kopā ar saviem mazajiem bērniem un kopīgi darbojoties apgūst prasmes, kā ar mīlestību un izpratni audzināt savas atvases. Turklāt vecākiem ir iespēja papildināt savas sadzīves un praktiskās iemaņas – veselīgi gatavot ēst, mācīties galda kultūru, plānot līdzekļus, svinēt svētkus utml.

img_9815

2. decembrī Kuldīgas novada p/a “Sociālais dienests” ģimeņu atbalsta centra nodarbību vadītāja Inga Mālniece, sociālās palīdzības organizatore Vineta Brūdere-Sedliņa, Ēdoles pagasta pārvaldes sociālā darbiniece Ligita Bergmane un Īvandes pagasta pārvaldes sociālā darbiniece Liene Benefelde pabija Rīgā “Centrs Dardedze”, img_9867lai klātienē piedalītos vienā no “Sargeņģelis” vecāku grupām un gūtu prakstiskus iespaidus, kurus īstenot savās pašvaldībās.

 

 

 

 

 

 

Attēlos: “Sargeņģelis” vecāku grupas nodarbība ar Kuldīgas novada

un Kandavas novada topošo grupu vadītāju piedalīšanos


Kuldīgā vecāku grupas “Sargeņģelis” vadīs Kuldīgas novada p/a “Sociālais dienests” ģimeņu atbalsta centra nodarbību vadītāja Inga Mālniece un sociālā darbiniece Vineta Brūdere-Sedliņa. Dalība vecāku grupās ir bezmaksas, taču par vēlmi iesaistīties vēlams ziņot savlaicīgi Vinetai (27020742 vai e-pastā vineta.brudere@kuldiga.lv) vai Ingai (63322626 vai e-pastā ingamalniece@inbox.lv).


 

Teksts: Vineta Brūdere-Sedliņa sadarbībā ar  “Centrs Dardedze”

Foto: no “Centrs Dardedze” arhīva