NODROŠINĀS PAPILDU ATBALSTU TRŪCĪGAJĀM VAI KRĪZES SITUĀCIJĀ NONĀKUŠĀM ĢIMENĒM AR BĒRNIEM!

Kā vēstī Labklājības ministrija (LM), tad ar Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (Fonds) palīdzību 2017. gadā nodrošinās papildu atbalstu trūcīgām un krīzes situācijā nonākušām ģimenēm ar bērniem vecumā līdz diviem gadiem.

 

To paredz valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumu projektā Darbības programmas “Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.-2020. gada plānošanas periodā” īstenošanas noteikumi.

LM paredzējusi nodrošināt:

  • trīs veidu pārtikas preču komplektus šādām bērnu vecuma grupām: 7 – 12 mēneši, 13 – 18 mēneši, 19 – 24 mēneši;
  • četru veidu higiēnas preču komplektus šādām bērnu vecuma grupām: 0 – 6 mēneši, 7 – 12 mēneši, 13 – 18 mēneši, 19 – 24 mēneši.

Tiesības saņemt papildu fonda komplektus būs ģimenēm, kurās ir bērns vecumā līdz 2 gadiem un kurām pašvaldība izsniegusi izziņu par ģimenes atbilstību trūcīgas ģimenes statusam, jeb izziņu par ārkārtas vai krīzes situāciju ģimenē.

Fonda papildu pārtikas komplektu saturam izraudzīti pārtikas produkti, ievērojot katra produkta uzturvērtību un piemērotību izdalīšanai, derīguma termiņu ilgumu, kā arī apstākli, ka to uzglabāšanai nav nepieciešams speciāls temperatūras režīms – mākslīgie papildu ēdināšanas maisījumi zīdaiņiem un maziem bērniem, biezputras, augļu un dārzeņu biezeņi, biezeņi ar gaļu un sausiņi.

Papildu pārtikas komplektus paredzēts dalīt šādā apjomā: 1 komplektu katrā vecuma grupā, ja pašvaldība izsniegusi trūcīgā izziņu uz 1 mēnesi, 2 komplektus katrā vecuma grupā, ja trūcīgā izziņa izsniegta uz 3 mēnešiem, 4 komplektus katrā vecuma grupā, ja trūcīgā izziņa ir uz 4 – 6 mēnešiem, 2 komplektus katrā vecuma grupā, ja izsniegta krīzes vai ārkārtas situācijas izziņa.

Papildu higiēnas preču komplektos iekļautas – ziepes, matu šampūns, krēms, zobu birste, autiņbiksītes, marlītes un mitrās salvetes ādas kopšanai!

Papildu higiēnas komplektus paredzēts dalīt šādā apjomā: 1 komplektu katrā vecuma grupā, ja pašvaldība izsniegusi trūcīgā izziņu uz 1 vai 3 mēnešiem, 2 komplektus katrā vecuma grupā, ja trūcīgā izziņa ir uz 4 – 6 mēnešiem, 1 komplektu katrā vecuma grupā, ja izsniegta krīzes vai ārkārtas situācijas izziņa.

Vienlaikus turpmāk paredzēts mācību piederumu komplektus bērniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem sadalīt divos veidos, attiecīgi nosakot katram veidam specifisku saturu:

  • piederumu komplekts bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem;
  • piederumu komplekts bērniem vecumā no 11 līdz 16 gadiem.

 

Minētais papildu atbalsts trūcīgām vai krīzes situācijā esošām ģimenēm ar bērniem

būs pieejams no 2017. gada.

 

 

Informācijas avots: www.lm.gov.lv

Foto: redcross.lv