KULDĪGAS SOCIĀLAIS DIENESTS UZSĀKS SADARBĪBU AR “MENTOR LATVIA” UN AICINA PIETEIKTIES MENTORUS

28. oktobrī Kuldīgas novada p/a “Sociālais dienests” notika informatīvs seminārs, kurā piedalījās  “Mentor Latvia” pārstāvji, Kuldīgas novada p/a “Sociālais dienests” sociālā darbiniece Agnese Inapša, Kuldīgas novada Pašvaldības plocijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs un citi. “Mentor Latvia” pārstāvji iepazīstināja ar programmu un darbības virzieniem. Bija interesanti uzzināt, kā notiek sadarbība ar jauniešiem tieši Kuldīgas pašvaldībā un kāda veida atbalsts jauniešiem būtu noderīgs. Kuldīgas sociālā dienesta informatīvajā seminārā varēja dzirdēt, ka jauniešiem Kuldīgā pietrūkst tieši atbalsta – uzticības personas, ar ko izrunāt sev aktuālos jautājumos. Nereti jaunieši atbalstu atrod starp saviem vienaudžiem un draugiem, bet ne vienmēr viņu pieredze ir tāda, kas jaunieti varētu iedvesmot vai pilnvērtīgi atbalstīt grūtā brīdī.

Pasākuma laikā pirmizrādi piedzīvoja “Mentor Latvia” sagatavots video sižets, kurš plašākai publikai būs pieejams jau pavisam drīz! Speciālisti pavēstīja, ka  Starptautiskā Mentor organizācija ir bezpeļņas nevalstiska organizācija, kas dibināta 1994. gadā Šveicē. Starptautiskās Mentor organizācijas prezidente ir Viņas Majestāte Silvija, Zviedrijas karaliene.

Mentorprogrammas mērķis ir sniegt emocionālu un praktisku atbalstu jauniešiem, kuri bērnībā nav izjutuši ģimenes atbalstu un rūpes. Programmā piedalās ārpusģimenes aprūpē dzīvojoši jaunieši, kā arī jaunieši no ģimenēm, kur vecākiem ir ierobežotas spējas sniegt viņiem nepieciešamo atbalstu.

Katram jaunietim programmā tiek nodrošināts individuāls mentors. “Mentor Latvia” pirms programmas uzsākšanas veic individuālas intervijas gan ar mentoriem, gan jauniešiem, lai izveidotu pēc iespējas saderīgāku mentorpāri.

 

Mentorprogramma ilgst vienu gadu, mentoram un jaunietim tiekoties vismaz divas reizes mēnesī. Programmā paredzēta arī kabatas nauda tikšanās un dažādu pasākumu apmeklēšanas izdevumu segšanai – 168 EUR apmērā gadā.

 

“Mentor Latvia” organizē arī kopīgus izglītojošus un radošus pasākumus jauniešiem un mentoriem. Programmas atbalstītāji sniedz iespēju mentoriem un jauniešiem apmeklēt dažādus kultūras un sporta pasākumus.

 


“Mentor Latvia” pārstāves izteica cerību, ka turpmākā sadarbība ar Kuldīgas novada pašvaldību spēs sniegt arī jauniešiem Kuldīgā pieaugušo atbalstu un iedvesmos jauniešus izvirzīt un piepildīt savus mērķus.

Tiek aicināti Kuldīgas novada un Kuldīgas pilsētas iedzīvotāji, kuri vēlas sniegt ieguldījumu un laiku kāda jaunieša attīstībā, pieteikties par mentoru!!!

2017. gada mentorpogrammai Kuldīgā var pieteikties interesenti no 25 gadu vecuma no šī gada 7. novembrim līdz nākamā gada 7. janvārim, aizpildot pieteikuma anketu www.mentor.lv un nosūtot to uz info@mentors.lv. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicina sazināties ar Ļubovu Vasečko, “Mentor Latvia” reģionālo koordinatori (Lubova.Vasecko@mentor.lv, 27063307).


mentors_2016_r_l

Informācija sagatavota ar “Mentor Latvia” atbalstu