KULDĪGAS SOCIĀLĀ DIENESTA DARBA ORGANIZĀCIJA DARBĀ AR ATKARĪGĀM PERSONĀM UN VIŅU ĢIMEŅU LOCEKĻIEM SAISTĪBĀ AR COVID-19 IZPLATĪBAS IEROBEŽOJUMIEM UN VALSTĪ IZSLUDINĀTO ĀRKĀRTAS STĀVOKLI

Mēdz teikt, ka atkarība ir emociju slimība, un saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežojumiem un valstī izsludināto ārkārtas stāvokli ārsti, psihologi un citi speciālisti aicina atcerēties par cilvēku psihisko veselību. Šie apstākļi, kādus mēs esam spiesti piedzīvot, no mums neatkarīgu apstākļu dēļ, var ļoti slikti ietekmēt mūsu emocionālo pašsajūtu un emociju pasauli, liekot mums pārdzīvot daudz un dažādas negatīvas emocijas, piemēram, bezspēcību, bailes, dusmas, vientulību u.c., kurām ir nevēlama ietekme uz mūsu psihisko veselību.

 

Cilvēki ar atkarību šajā laikā var savas emocionālās un sociālās problēmas “sākt risināt” izmantojot, piemēram, alkoholu, narkotikas, smēķēšanu u.c. atkarību izraisošas vielas vai procesus, atsākot lietot atkarību izraisošās vielas, lietojot tās pastiprināti vai nekontrolējami, radot apdraudējumu sev, savai veselībai un dzīvībai, kā arī visiem sev apkārtējiem cilvēkiem, it īpaši bērniem, veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar ierobežotām spējām.

 

Tāpēc Kuldīgas novada pašvaldības aģentūra “Sociālais dienests” aicina ikvienu Kuldīgas novada iedzīvotāju, ja esat novērojis atkarību izraisošu vielu vai procesu pārmērīgu vai pastiprinātu lietošanu sev vai saviem tuviniekiem un nezināt kā to pārtraukt, kur griezties pēc palīdzības, tad aicinām sazināties ar sociālo darbinieci Leldi Rozevsku, izmantojot:

 

→ Mobilo telefonu nr. 27021901;

→ epastu lelde.rozevska@kuldiga.lv;

→ mobilās lietotnes WhatsApp, Zoom, Skype  (pēc iepriekšējas vienošanās).