KULDĪGĀ NORISINĀJUŠĀS BOČES SACENSĪBAS

2. un 3. aprīlī Kuldīgas vieglatlētikas manēžā norisinājās II Atklātās Baltijas valstu starptautiskās Boče sacensības, kurās piedalījās komandas no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Ukrainas un Latvijas.

Boče Latvijā attīstījusies pirms aptuveni 5 gadiem, kad to vairāk pazīstamu sabiedrībai darīja Pelču speciālās internātskolas pedagogi, kuri šodien ir kļuvuši par ekspertiem un padomus Bočes spēlē dod pat ārvalstu kolēģiem un sadarbības partneriem.

Bočes spēle attīsta koordināciju un domāšanu – tas ir galvenais iemesls, kāpēc pirms pieciem gadiem Latvijā aizsāka attīstīt Bočes spēli. Tā domāta cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Spēle attīsta uzmanību, domāšanu, līdzsvara izjūtu – tās ir tikai dažas no prasmēm, kuras var izkopt, spēlējot Bočes spēli. To veiksmīgi var piemērot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Speciālā sporta centra komandas pārstāve Aina Buksere intervijā norāda, ka viņai Boči spēlēt ļoti patīk un tas viņai uzlabo atmiņu un domāšanu. Sportiste atklājusi arī, ka Boče ir lieliska fizioterapija, jo spēles laikā tiek darbināts viss ķermenis. Savukārt, Igaunijas trenere Tīna Oimeta slavē kuldīdznieku veikumu šādu spēļu rīkošanā „Latvijā Bočes līmenis ir augsts”, saka trenere.

Kā ierasts, otrajā sacensību dienā notika “Zvaigžņu spēle”, kurā Speciālās Olimpiādes sportisti sacentās ar Kuldīgas policijas darbiniekiem un arī Policijas koledžas kadetēm. Kā nebijis pasākums bija arī iespēja sacensties ar Latvijas Paralimpiskās vienības sportistiem. Latvijas Paralimpiskās komitejas viceprezidents un sportists Aigars Apinis atzina, ka Boči spēlējis pirmo reizi un pat sajutis tādu kā azarta garu un vēlmi spēli turpināt.

Kuldīgā kopā bija ieradušās un piedalījās 12 komandas. Sacensību dienas pirmajā daļā sportisti tika testēti divizionēšanai un komandas sadalītas 3 divīzijās (A,B,C). Otrajā dienas daļā notika finālsacensības. Kopumā izspēlētas 24 spēles.

Par lielu prieku, Kuldīgas biedrības Speciālā sporta centra pārstāvji izcīnījuši uzvaru B divīzijā un tikuši pie godalgotās 1. vietas. C divīzijā godalgoto 3. vietu ieguva Pelču speciālās internātpamatskolas – attīstības centra dalībnieki.

– Vairāk par sacensībām lasīt: http://www.solatvia.lv/lv/content/lso-boce-republikas-sacensibas-kuldiga

– Sacensību foto skatīt galerijā “Bočes sacensības Kuldīgā – 2016”.

 

 

Informāciju sagatavoja: Vineta Brūdere-Sedliņa

Foto: Special Olimpics Latvia