KULDĪGĀ DARBĪBU ATSĀK ATBALSTA GRUPAS CILVĒKIEM AR GARĪGA RAKSTURA TRAUCĒJUMIEM

Šodien Kuldīgas sociālā dienesta Dienas centrā atsākās projekta “Kurzeme visiem” atbalsta grupu nodarbības cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem (GRT). Šīs dienas aktualitāte bija pārrunāt  par pieklājības normām sabiedrībā, īpašu uzsvaru liekot uz sasveicināšanās kultūru un veidiem. Grupas dalībniekiem interesantākais  šķita aplūkot kā cilvēki sasveicinās dažādās pasaules valstīs.  Visi grupas dalībnieki atzina, ka Latvijā visbiežāk ir redzējuši, ka cilvēki sasveicinoties sarokojas vai arī sasveicinoties vīrietis noņem cepuri.

 

Tāpat tika pārrunāts par pieklājību virtuālajā vidē, jeb sociālajos tīklos. Gandrīz visi apliecināja, ka virtuālajā vidē jābūt īpaši piesardzīgiem, jo nekad nevar zināt vai virtuālais draugs tiešām ir tas, par ko tas uzdodas. Radošajās darbnīcās grupas dalībnieki izveidoja katrs savu sociālo tīklu profilu, līmējot, zīmējot un veidojot aprakstu uz papīra lapas. Katrs savu veikumu prezentēja grupā, attīstot un pilnveidojot analizēšanas prasmes.

 

 

Teksts un foto: Vineta Brūdere-Sedliņa