KABILĒ UN VĀRMĒ NOSLĒGUSIES PUSAUDŽU VECĀKU MĀCĪBU GRUPA “CEĻVEDIS AUDZINOT PUSAUDZI”

17.jūlijā Kuldīgas novada, Vārmes pagastā veiksmīgi noslēgušās vecāku apmācības par pusaudžu audzināšanu. Apmācību programmu kopumā “absolvēja” 10 vecāki un tās ietvaros tika izzināts un diskutēts par tādām tēmām kā pusaudžu un vecāku tiesības, pienākumi un atbildība, savstarpējās attiecības un komunikācija, veselīgs dzīvesveids, pusaudža seksualitāte, sociālās prasmes un emociju pašregulācija, kā arī disciplinēšanas iespējas pusaudžu vecumā. Vecāku neviltotu interesi radīja nodarbība, kas bija veltīta tieši vecāku rūpēm par sevi, jo ikdienā vecāki bieži vien aizmirst par sevi, savām interesēm un hobijiem. Apmācības vadīja sociālā darbiniece Agnese Inapša.

 

Pēc nodarbībām vecāku atsauksmes bija ļoti labas, tā, piemēram, Vārmes pagasta iedzīvotajā Dace uz šīm apmācībām ieradusies jau trešo reizi, taču katra reize un pieredze esot pilnīgi atšķirīga, jo katrs lektors māca citādi, kā arī katra dalībnieku grupa rada atšķirīgu atmosfēru. Savukārt, Kabiles pagasta iedzīvotājs Zigmārs sākumā pret apmācībām bija skeptisks, taču  noslēgumā priecājās par vecāku kopā būšanu, pieminot, ka “zināšanas noderēs arī audzinot mazbērnus”.

 

Vecāku apmācībās piedalījās arī Vārmes un Kabiles pagastu sociālā darbiniece Undīne Vēvere, kas darbu pagastos uzsākusi šī gada martā, lai vairāk iepazītu Kabiles un Vārmes iedzīvotājus. “Apmācību laikā personīgi iepazinu katru no dalībniekiem, kas ir nenovērtējama pieredze, kā arī centos parādīt to, ka sociālai darbinieks ir cilvēks ar savām stiprajām un vājajām pusēm. Mēs, sociālie darbinieki, esam šeit, lai palīdzētu!” tā apmācību noslēgumā par savu pieredzi stāsta U. Vēvere, iedrošinot dalībniekus grūtā brīdi vērsties pēc palīdzības.

 

Arī nākotnē Vārmes un Kabiles pagastā plānotas līdzīgas apmācības un lekcijas dažādām mērķgrupām, bet iedzīvotāji ir aicināti izteikt arī savu viedokli par to, kādas tēmas un problēmas ir nepieciešams apspriest pagastos.

 

 

Teksts: Sociālā darbiniece Undīne Vēvere