“KĀ DZĪVOT SAVĀDĀK?” GRUPU TERAPIJAS NODARBĪBAS VECĀKIEM, KURI BĒRNUS AUDZINA AR VARDARBĪGĀM METODĒM

Kuldīgas novada p/a “Sociālais dienests” 2017. gada janvārī notiks grupu terapijas nodarbības vecākiem, kuri bērnu audzināšanā pielieto vardarbīgas metodes, piemēram, dažādu sodu piemērošanu, kaunināšanu, purināšanu, pat pazemošanu. Grupu terapija noritēs 16 nodarbību ciklos, kur katrā no tiem tiks apskatītas noteiktas tēmas, piemēram, kas ir vardarbība, vardarbības sekas, pašapziņas celšana, pašvērtības apzināšanās, konfliktisitācijas un kā tādās reizēs reaģēt, utt.

Grupu terapijas nodarbības paredzētas cilvēkiem, kuriem ir nepieciešams:

  • papildināt zināšanas savstarpēju veselīgu attiecību veidošanas psiholoģijā,
  • izzināt un izprast savu grūtību cēloņus un to novēršanas iespējas,
  • mācīties atpazīt savu izturēšanos – savas reakcijas, sajūtas, emocijas un domas, kas izraisa nevēlamu uzvedību partnerattiecībās vai bērnu disciplinēšanā,
  • mācīties uzņemties atbildību par savām reakcijām un attieksmēm, nepieļaujot vardarbības izpausmes.

Grupā dalībnieki satiek citus cilvēkus, kuriem ir līdzīgas grūtības. Tas dod iespēju paraudzīties uz sevi it kā no malas, un, palīdzot citiem grupas dalībniekiem, risināt arī savas grūtības. Katram ir iespēja uzlabot partnerattiecību kvalitāti, mainot savas attieksmes un uzvedību.

 

Nodarbība noritēs drošā vidē, kurā katrs grupas dalībnieks jūtas akceptēts kā individualitāte un varēs saņemt atbalstu un palīdzību, meklējot resursus sevī.

 

Mīts – Laimīgā ģimenē vai veiksmīgās pāra attiecībās nekonfliktē…

Patiesība Ģimenē apvienojas divas individualitātes, kas objektīvi paredz  viedokļu nesakritību, atšķirības, lietu un parādību dažādu redzējumu.

 

Grupu terapiju vecākiem vadīs sociālā darbiniece darbā ar ģimenēm un bērniem (Prof.mag. sociālajā darbā) Kristīne Ivanovska un Mag.psych., psiholoģe Dace Giela.

 

Sociālais dienests aicina pieteikties grupu terapijas nodarbībām, iepriekš savu dalību piesakot pie Kristīnes Ivanovskas (t: 27020738; kristine.ivanovska@kuldiga.lv) vai Daces Gielas (t: 29570896). Informējam, ka grupā vietu skaits ir ierobežots!

 

 Informācijai:  uz šīm grupas nodarbībām ir iespējams saņemt transporta izdevumu kompensāciju – līdz 7 Eur par katru ierašanos, ko Jūs esat iztērējis autobusa biļetei !!!

 

 

 Informāciju sagatavoja:sociālā darbiniece ar ģimenēm un bērniem

Kristīne Ivanovska