GUDENIEKU PAGASTĀ AIZSĀK VĒL NEBIJUŠU SOCIĀLU PROJEKTU “KOPIENAS DĀRZS”

12. aprīlī Gudenieku pagastā norisinājās 1. nodarbība sociālo prasmju apgūšanas un veicināšanas darbnīcā “Kopienas dārzs”. Darbnīcas “Kopienas dārzs” norisināsies līdz pat Ziemassvētkiem un tajās čakli darbosies un jaunas prasmes apgūs gan Gudenieku pagasta, gan Ēdoles pagasta sociālā dienesta redzeslokā esošie klienti.

 

Pirmajā tikšanās reizē 10 dalībnieki no Gudenieku un Ēdoles pagastiem kopā ar darbnīcas vadītājām sociālajām darbiniecēm Ievu Bērendi un Ligitu Bergmani iejutās Lieldienu gaisotnē – dalījās olu krāsošanas pieredzē, praktiski krāsoja olas, izmantojot dabas materiālus un dabīgas krāsvielas, ripināja olas, kā arī pacienāja ar krāsotajām olām citus Gudenieku iedzīvotājus, kuri piedalījās baznīcas apkārtnes sakopšanas talkā.

 

Darbnīcas “Kopienas dārzs” ietvaros ir plānotas 15 nodarbības, kuru laikā tiks iekopts neliels dārzs, tiks kopīgi audzēti dārzeņi, tiks apgūtas prasmes ievākt un apstrādāt izaudzētās un savā apkārtnē savvaļā  ievāktās veltes. Kopīgi tiks vāktas tējas, gatavots ievārījums, vārīta zupa, gatavota piparkūku mīkla un noslēgumā – kopīgi ieskandināti Ziemassvētki.

 

Nodarbības paredzētas  sociālā darbinieka klientiem- dažādām personu grupām, kurām ir sociālo prasmju trūkums, nespēja apzināties savas vajadzības, zems vajadzību līmenis, atkarības vai citas problēmas.

 

Vairāk foto GALERIJĀ → https://socialais.kuldiga.lv/gallery/gudenieku-pagasta-aizsak-vel-nebijusu-socialu-projektu-kopienas-darzs/

 

 

 

Teksts: Ligita Bergmane

Foto: Ieva Bērende