APMĀCĪBU PROGRAMMA PUSAUDŽU VECĀKIEM “CEĻVEDIS AUDZINOT PUSAUDZI”

Ceļvedis, audzinot pusaudzi” (CAP)

 

Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem bērniem, kuri vienā brīdī jūtas gana pieauguši un neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu. Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem,  ir izstrādāta apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis, audzinot pusaudzi” (CAP).

 

Ceļveža desmit posmi:

  • Ievads CAP programmā.
  • Pusaudžu un vecāku tiesības, pienākumi un atbildība.
  • Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija.
  • Veselīgs dzīvesveids.
  • Pusaudžu seksualitāte.
  • Pusaudžu sociālā kompetence.
  • Emociju pašregulācija.
  • Rūpes par sevi.
  • Disciplinēšana.
  • Dzīves prasmes.

 

Apmācību grupas dalībniekiem ir iespēja apgūt programmu, saņemot gan nepieciešamo teorētisko materiālu, gan arī praktiskās iemaņas. Programma ietver dažāda veida darbu grupās, dalīšanos pieredzē un mājasdarbus.

 

Mērķauditorija: Vecāki, kuri audzina pusaudzi

 

Apmācības sāksies: 2020. gada 2. martā.

Laiks: 17.10 – 19.10

Nodarbību datumi: 02.03., 09.03., 16.03.; 23.03., 30.03., 06.04.,14.04., 27.04., 05.05., 11.05.

 

Vieta: Kuldīgas novada p/a “Sociālais dienests” “Sociālā atbalsta – resursu centrs” Liepājas ielā 37, Kuldīgā (ieeja no sētas puses, 1. stāvā)

 

Nodarbības vada: sociālā darbiniece Agnese Inapša

 

Uzziņām: agnese.inapsa@kuldiga.lv;  tel.nr. 27020739